Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Bentonitowe maty – jaka jest ich konstrukcja

Zabezpieczenie w odpowiedni sposób obiektów przemysłowych oraz budynków przed działaniem wilgoci ma ogromne znaczenie dla ich ogólne żywotności. Są w tym celu stosowane rozmaite metody, jedne bardziej, a inne mniej skuteczne. W ostatnich latach rosnącym zainteresowaniem cieszą się bentonitowe maty, które jak pokazuje praktyka świetnie się sprawdzają do takich zabezpieczeń. Maty tego typu najczęściej wytwarza się z trzech oddzielnych warstw. Dwie zewnętrzne to specjalna geotkanina o obniżonej przepuszczalności, a pomiędzy nimi umieszczana jest trzecia warstwa bentonitu sodowego. Bentonit jest bardzo specyficznym materiałem, który po kontakcie z wilgocią znacznie pęcznieje, zwiększając przez to swoją objętość i jednocześnie uszczelniając konstrukcję.

Taka powłoka jest nieprzepuszczalna dla wody, przed co konstrukcja obiektu posiada odpowiednią ochronę. Przy produkowaniu takich mat wykorzystuje się między innymi metodę igłowania, która zapewnia odpowiednie zespolenie i zapobiega przemieszczaniu się bentonitu. Geotkaniny również posiadają odpowiednie wytrzymałościowe parametry, dzięki czemu przy normalnym użytkowaniu nie powinny ulegać uszkodzeniom mechanicznym. Jeśli okaże się to potrzebne, to część producentów stosuje dodatkowe powłoki polimerowe, które mają znacznie większą wytrzymałość. Dużym plusem tego typu jest różnorodność zastosowania. Świetnie się one sprawdzają do izolacji podziemnych części budynków, na przykład takich jak tunele, piwnice czy garaże. Często stosuje się je także jako uszczelnienia do zbiorników retencyjnych, stawów czy przeciwpowodziowych wałów.

Stosować je można w praktycznie każdych warunkach, nawet w przypadku silnego deszczu czy mrozu. Istotne jest jedynie to, aby proces kładzenia został w odpowiedni sposób wykonany, wytwórcy podają tu dokładne instrukcje, jak to ma być robione. Osoby bardziej interesujące się tą tematyką mogą w wyszukiwarce wpisać hasło landfill base i zapoznać się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz