Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Parametry i charakterystyka najczęściej używanych typów nici

Wiele osób nie zwraca zupełnie swojej uwagi na to, że zdecydowana większość ubrań czy tekstylnych produktów zszywana jest różnego rodzaju nićmi. Często są one praktycznie niewidoczne, lecz czasami projektanci je mocno eksponują, traktując też jako formę ozdoby. Jak się okazuje, w sprzedaży ich jest bardzo duża ilość rodzajów, różniących się rodzajem użytego do produkcji materiału, właściwościami i kolorem.

Dlatego też nie będzie żadnych problemów, aby dobrać odpowiednie nici z poliestru ciągłego do tego, co się potrzebuje, choć niekiedy trzeba będzie nieco poszukać. Jeżeli będą potrzebne jakieś bardzo nietypowe, to również da się rozwiązać sytuację, gdyż fabryka nici zrobi je zgodnie z indywidualną specyfikacją. Nici zdecydowanej większości osób kojarzą się z ubraniami, i rzeczywiście odzieżowa branża najczęściej z nich korzysta. Z reguły są to nici cienkie, wykonane z bawełny albo tworzyw sztucznych, takich jak poliester czy nylon.

Występują w ogromnej ilości kolorów, lecz również i faktur, ponieważ można wśród nich znaleźć i w pełni matowe, i posiadające duży połysk. Branża tapicerska korzysta ze znacznie grubszych nici, tu głównymi materiałami do ich produkcji są sztuczne tworzywa. Duża wytrzymałość potrzebna jest również, jeśli do zszywania będą taśmy polipropylenowe, plecaki czy torby. Przecież wytrzymać one powinny wiele lat intensywnego użytkowania, a nie pękać po kilku dniach. W niejednym przypadku będą także potrzebne specjalne parametry, takie jak na przykład antystatyczność, elastyczność czy odporność na działanie ognia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz