Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu opłaca się rozliczać holenderskie podatki u księgowego

Holandia jest jednym z najbardziej popularnych krajów, w jakim pracują nasi rodacy. Do Holandii szybki i łatwy dojazd, a wysokie zarobki sprawiają, że niejednokrotnie tam jadą pełne rodziny. Lecz jeżeli znalazło się zatrudnienie tam legalnie, to pamiętać trzeba o tym, aby rozliczyć się odpowiednio w obu urzędach skarbowych, to znaczy polskim i holenderskim. Nasze podatkowe przepisy działają bowiem w taki sposób, że w dużej części przypadków rozliczenie jest podwójne. Dotyczy to głównie posiadających polską rezydencję.

Pod takim pojęciem kryje się mieszkanie na obszarze Polski przynajmniej 183 dni w roku, albo posiadanie centrum interesów osobistych. O tym ostatnim aspekcie wielu pracowników zapomina, wydaje im się że skoro pracują w Holandii przez cały rok, to nie obowiązuje ich ten przepis. Tak więc od razu widać że rozliczenie podatku z Holandii to nie jest wcale łatwa i prosta rzecz, i trzeba się dobrze w tym wszystkim orientować żeby nie popełnić jakiegoś błędu. Z reguły tak to wygląda, że najpierw pracownik rozlicza się w holenderskim urzędzie skarbowym, później w polskim, a w międzyczasie wystąpić może o zwrot podatku.

Tak więc jeżeli się należy to holenderski podatek zostanie zwrócony, ale może to trwać nawet rok czasu. Jeśli ktoś się czuje na siłach, to wszystkimi sprawami zająć się może samemu, choć trzeba powiedzieć od razu, że będzie to wymagało to pozyskania odpowiedniej wiedzy. Kolejną opcją będzie jakieś sprawdzone biuro podatkowe holandia, które wszystkim się zajmie. Wystarczy do niego dostarczyć komplet dokumentów otrzymanych od holenderskiego pracodawcy, żeby mieć wszystko policzone.

Dużą zaletą współpracowania z takim biurem jest to, że pracujące w nim osoby doskonale znają wszystkie niuanse przepisów, i są w stanie zaproponować najlepsze rozwiązanie. Tak naprawdę wynajęcie biura opłaca się też finansowo, jeżeli się spoglądnie na księgowy holandia cennik, to wcale nie zapłaci się tak dużo, a odpadnie mnóstwo pracy podczas wypełniania dokumentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz