Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak właściwie zamontować i użytkować separator do oddzielenia tłuszczu

Podczas otwierania gastronomicznego lokalu pomyśleć trzeba o różnych sprawach. Jedną z nich jest dbanie o odpowiednią czystość odprowadzanych ścieków, w jakich nic nie może się znaleźć, co mogłoby spowodować zatkanie rur. A że tłuszcze niestety takie właściwości posiadają, to zgodnie z obowiązującymi przepisami nie można odprowadzać ich do ścieków. Za coś takiego mogą grozić wysokie kary, z tego też powodu dużo lepszym wyborem będzie zamontowanie specjalnego separatora tłuszczu. Takie urządzenia funkcjonują na zasadzie grawitacji. Ścieki są odprowadzane do specjalnego zbiornika z przegrodami we wnętrzu.

Ciężkie zanieczyszczenia opadają na dno, zaś lekki tłuszcz jest unoszony do góry. Dzięki temu do systemu kanalizacji odprowadzona zostaje oczyszczona woda, nie zawierająca nic, co spowodować by mogło zatkanie rur. Ale ciągłe użytkowanie kuchni powodować będzie zwiększanie się ilości zanieczyszczeń w środku, dlatego też co jakiś czas trzeba będzie wykonać serwis separatorów. Zaleca się, żeby robić go przynajmniej raz na miesiąc, ale to zależy od indywidualnego ustawienia.

Właściciel czy pracownicy firmy systematycznie muszą sprawdzać zbiornik, i jeśli poziom tłuszczu będzie zbyt duży, to zorganizować czyszczenie separatorów śląskie. Przepisy zakazują, aby zrobić to można było samodzielnie, niezbędne jest zatrudnienie specjalistycznej firmy posiadającej niezbędne uprawnienia.

Takie firmy przede wszystkim dysponują odpowiednimi samochodami, do jakich są ściągane wszelakie odpady. Dodatkowo po każdej wizycie wystawić muszą protokół, żeby dokumentacja się zgadzała. Tłuszcz nie należy do niebezpiecznych materiałów, lecz wymaga specjalistycznej utylizacji, dlatego zajmować się tym mogą wyłącznie upoważnione podmioty. Podejmując decyzję o współpracy z taką firmą warto podpisać dłuższą umowę na regularne przyjazdy. Wówczas po pierwsze na pewno będzie korzystniejsza czyszczenie separatorów cena, a poza tym nie będzie trzeba za każdym razem ustalać terminu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz