Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wybranie naturalnej choinki na święta – o jakich sprawach należy pamiętać

Padający z nieba śnieg, przepiękne aromaty unoszące się z kuchni czy prezenty pod choinką – to z tym właśnie kojarzą się najczęściej święta Bożego Narodzenia. To wspomniana właśnie choinka jest jednym z najważniejszych symboli tego okresu, a na jej ubieranie większość dzieciaków wręcz się nie może doczekać. Z tego też powodu w większości naszych domów zostaje postawione mniejsze lub większe drzewko, z ogromną ilością barwnych bombek i światełek. Aktualnie największą popularnością się cieszą dwa typu choinek, czyli sztuczne i naturalne. W przypadku naturalnych sporo osób się decyduje nie na cięte drzewko, lecz posadzone w donicy. Z reguły takie choinki nie będą zbytnio rozłożyste i duże, ze względu na to że w takiej donicy muszą się zmieścić ich korzenie, ale w zamian wiosną spróbować je można posadzić w ogródku. Sporo osób decyduje się na sztuczne choinki ze względu na wygodę. Nie trzeba ich bowiem co roku kupować, ponieważ w przypadku odpowiedniego traktowania bez żadnego problemu wystarczą przynajmniej na parę świąt. Dla niejednej osoby bardzo ważne jest też to, że nie będzie też pamiętania o codziennym dolewaniu wody czy odkurzaniu igieł, a po świętach wystarczy je jedynie spakować do pudełka. Jednak nie zapewnią one wspaniałego zapachu żywicy, a oprócz tego ze względu na materiał obojętne nie są dla przyrody. Choinki żywe w tym ostatnim względzie są dużo lepsze, gdyż ich uprawa jest w pełni ekologiczna, a dodatkowo przez kilka lat stanowią dom dla wielu owadów i małych zwierząt.

Tego typu uprawy choinek są z reguły prowadzone w miejscach, w których by było trudno coś innego posadzić, dlatego są świetnym sposobem na wykorzystanie różnych nieużytków. Ale przy zakupie bardzo ważne będzie, aby zobaczyć czy faktycznie dane drzewko pochodzi z legalnej plantacji. Czasem się bowiem zdarzają mało uczciwi sprzedawcy, jacy ucinają świerki czy jodły w lesie, a następnie je sprzedają. Z tego też powodu jeżeli sprzedawca nie będzie chciał pokazać dokumentów związane z pochodzeniem, to należy zrezygnować z zakupu i jednak poszukać swojej choinki w jakimś innym miejscu. Na pewno przy wyborze jest istotny gatunek, a tutaj do wyboru jest ich kilka. Najpopularniejsze, ale też i kosztujące najmniej są świerki pospolite. Bardzo ładnie one pachną przez cały czas trzymania w domu, lecz mają niezbyt gęste gałęzie, a poza tym naprawdę szybko gubią igły. Tej wady nie mają trochę droższe świerki kłujące, które zdobywają powoli popularność. Bardzo ładnie się prezentują kaukaskie jodły, gatunek ten został jakiś czas temu sprowadzony do Polski. Jodłowe choinki są gęste i rozłożyste, a ich dużą zaletą jest to, że praktycznie nie spadają z nich igły. Przeglądając drzewka poza wielkością i kształtem zwrócić też należy uwagę na to, w jakim jest stanie. Czasami bowiem leżą one przez kilka tygodni na placu, co niezbyt dobrze wpływa na ich stan, powodując przykładowo usychanie igieł. Dlatego też ważne jest miejsce, w jakim się je kupuje, a takie można na przykład znaleźć przy pomocy wyszukiwarki, po wpisaniu w niej hasła świerk żywy hurt Warszawa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz