Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać system monitoringu do swojego domu

W naszym kraju co roku dochodzi do dużej ilości włamań. Tak naprawdę żadne mieszkanie czy dom nie są bezpieczne, bo włamywacze niejednokrotnie działają bez żadnego schematu. A ci bardziej zorganizowani obserwują wcześniej mieszkańców, zapoznają się z ich zwyczajami i rozkładem dnia, i zaczynają działać w odpowiednim momencie.

Z tego też powodu jeśli ktoś w swoim domu będzie miał jakieś kosztowniejsze rzeczy lub po prostu ma obawy przed włamaniem, to może pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu swojej posesji. Już przy wejściu na podwórko może się pojawić nowoczesne urządzenie, jakim jest zestaw wideodomofonowy Ceres Orno. Dzięki niemu można będzie zobaczyć dokładnie, kto chce wejść na posesję, co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Posiadacze domów instalują coraz częściej takie zestawy w miejsce zwykłych domofonów, a najnowsze modele mogą być nawet sterowane przy pomocy smartfonów.

Następnym ważnym elementem ochrony powinien być system monitoringu. Każda kamera obrotowa zewnętrzna Ezviz, która będzie wchodzić w jego skład musi posiadać odpowiednie parametry. Przede wszystkim ważna jest jakość nagrywanego obrazu. Musi on mieć na tyle dużą ostrość, żeby w razie konieczności można było rozpoznać osoby z kadrów. Najmniejsza rozdzielczość pracy takich urządzeń to HD, lecz lepsza będzie Full HD. To jednak będzie się wiązało ze znacznie większą ilością danych do nagrania, z tego też powodu zadbać również należy o właściwy rejestrator monitoringu NVR Hikvision. Ten powinien mieć odpowiednią pojemność dysków twardych, aby mogły się na nim zmieścić wszystkie nagrania w ustalonym okresie czasu.

Kamery rejestrować także muszą obraz po ciemku, tak więc dobrą opcją są modele wyposażone w diody podczerwieni. Światło podczerwone nie jest widziane przez ludzkie oko, a znacząco polepsza obraz. W przypadku urządzeń funkcjonujących na zewnątrz ważne jest, aby ich obudowy odporne były na czynniki atmosferyczne. Jeśli ktoś będzie kupował wszystkie takie podzespoły w jednym sklepie, to w zamówieniu może się też znaleźć ramka pojedyncza Dante.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz