Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób działa maszyna do przycinania styropianu

Ze styropianu bardzo powszechnie korzysta branża wykończeniowa i budowlana. Ten popularny materiał świetnie sprawdza się na przykład do ociepleń różnych budynków, dlatego jest on bardzo często w takiej postaci używany. Najczęściej dostępny jest w arkuszach o wymiarze 100 na 50 cm, oraz grubości od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów. Żeby ułożyć odpowiednio arkusze styropianu na ścianach, często pojawia się potrzeba jego docięcia. Rzecz jasna można to wykonać piłką albo noże, ale po pierwsze powstałe krawędzie nie zawsze będą równe, a za tym liczyć się będzie trzeba ze sporą ilością zanieczyszczeń.

Dlatego też w każdej z firm zajmujących się tego typu pracami z pewnością przydatna będzie maszyna do cięcia styropianu. Maszyny tego typu do drogich nie należą, a znacząco pozwalają przyspieszyć tempo robót oraz poprawić ich precyzję. Zasada działania takich maszyn jest niezwykle prosta. Cięcie styroduru realizowane jest drutem nagrzanym do odpowiedniej temperatury.

Tym sposobem krawędzie, które powstają są proste, równe i się nie strzępią, a oprócz tego w czasie pracy nie powstają żadne niepotrzebne odpady. Drut oporowy podłącza się do zasilacza, przeważnie o mocy od 150W do 250W. Dużą zaletą tej technologii jest też szybkość i wygoda pracy. Sam proces cięcia przebiega niezwykle sprawnie, dużo szybciej niż ręcznie za pomocą noża. Poza tym dobra gilotyna do cięcia styropianu będzie miała jeszcze kilka ciekawych funkcji, które świetnie się sprawdzą w niestandardowych przypadkach.

Jedną z nich jest możliwość zmniejszenia grubości styropianu, czyli wykonywania dwóch płyt z grubej. W takim przypadku drut zostaje unieruchomiony na odpowiedniej wysokości, a potem pracownik przecina arkusz styropianu na pół. W wielu przypadkach może się też przydać opcja wycinania rozmaitych kształtów, a z kolei to możliwe będzie przez ustawienie drutu oporowego pionowo. Mając na uwadze te wszystkie zalety zakup tego typu urządzenia powinien stać się jedną z ważniejszych spraw w przypadku każdej firmy, która będzie pracowała ze styropianem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz