Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Świadectwo energetyczne – kto musi się postarać o jego wykonanie

Od pewnego czasu coraz większy nacisk kładzie się na tematy wiążące się z oszczędzaniem energii i ekologią. Dotyczy to także domów, mieszkań i różnego rodzaju obiektów, które przecież zimową porą trzeba ogrzewać aby zapewnić odpowiednią temperaturę. Lecz ilość niezbędnego do tego ogrzania ciepła zależy od kilku rzeczy. Na pewno dużą rolę odgrywa to, z jakich materiałów został wykonany budynek a także jakie ma ocieplenie i okna. Z tego też powodu od pewnego czasu obowiązują u nas przepisy dotyczące świadectw energetycznych. Jeszcze do niedawna one obowiązywały jedynie na obiekty postawione po 2009 roku, lecz po ostatnich zmianach ten obowiązek rozszerzono o starsze. Są one chociażby obowiązkowe w przypadku wynajmu albo zakupu nieruchomości.

W takich przypadkach Świadectwo energetyczne Siedlce musi zostać przekazane przy podpisywaniu umowy, niewywiązanie się z tego obowiązku jest zagrożone grzywną. Następne zmiany, jakie najprawdopodobniej niedługo będą obowiązywały, idą w tę stronę, że Świadectwa energetyczne Warszawa będą musiały mieć wszystkie bez wyjątku obiekty, nieważne czy ktoś planuje je wynająć lub sprzedać, czy niekoniecznie. Na szczęście póki co nie ma żadnego problemu z wykonaniem takiego świadectwa, bo na rynku działa wielu audytorów którzy to robią.

Ceny certyfikatów też do bardzo wysokich się nie zaliczają, zależą przede wszystkim od lokalizacji oraz wielkości obiektu. Za wykonanie świadectwa niedużego mieszkania trzeba będzie zapłacić kilkaset złotych, ta kwota jednak może wzrosnąć parę razy przy budynkach wielorodzinnych. Brak tego dokumentu wiązał się będzie z ryzykiem otrzymania grzywny, a jej maksymalna wysokość wynieść może nawet pięć tysięcy, czyli dużo więcej niż koszt wykonania świadectwa. Takie świadectwo przede wszystkim informuje o tym, jak duże jest ogólne zapotrzebowanie obiektu na energię. Związaną przede wszystkim z ogrzewaniem i ewentualnym chłodzeniem w lecie, lecz również podgrzewaniem wody i oświetleniem.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz