Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Hostingi stron internetowych – jakie są ich popularne typy

W naszym internecie obecnie funkcjonuje parę milionów stron internetowych, jakie każdy z użytkowników może przeglądać. Aby to jednak było wykonalnemożliwe, to każda z takich stron umieszczona musi zostać na jakimś fizycznym serwerze podpiętym do sieci internetowej. Jeśli ktoś chce, to może do tego zastosować swój komputer, lecz dużo lepszym rozwiązaniem są różnego rodzaju hostingi. Dzięki temu, że fizycznie komputery są umieszczane w profesjonalnych serwerowniach, to znacznie zwiększa to bezpieczeństwo. Tego typu serwerownie mają szereg zabezpieczeń przed zalaniem, pożarem czy ingerencją osób nie mających uprawnień, z tego też powodu są dużo lepszym rozwiązaniem niż jakiś komputer w firmie czy domu.

Aktualnie dużym zainteresowaniem się cieszą trzy rodzaje hostingów. Wybór odpowiedniego będzie zależał od paru czynników, ale przeważnie jest to liczba odwiedzających i obciążenie przy pracy. Jeśli jakaś strona nie ma dużej ilości odwiedzających, to bez problemów można się zdecydować na jeden z wielu hostingów współdzielonych. Jak sama ich nazwa mówi, na jednym serwerze jest umieszczonych między kilka a kilkanaście tego typu kont, i wszystkie one wspólnie działają. Dużym plusem takiego rozwiązania będzie to, że nie ma potrzeby się znania na administrowaniu, gdyż wszelkimi sprawami technicznymi zajmować się będą pracownicy firmy hostingowej.

Obecnie coraz częściej w ofercie znajdują się też konfiguracje przeznaczone pod konkretne projekty, na przykład takie jak Najlepszy hosting WordPress. Następną z dostępnych opcji jest hosting VPS serwer. Jeśli chodzi o niego to również na jednej maszynie znajduje się parę kont, ale każde z nich ma ustalone zasoby w formie pamięci, procesora i transferu. Przy takich produktach konieczne być może zarządzanie kontem samemu, albo za dodatkową opłatą wynajęcie administratora. Dla stron które generują duży ruch i obciążenie najbardziej optymalne będą dedykowane serwery. Przy nich klienci dostają do dyspozycji całą maszynę, tak więc nie będą się oni musieć dzielić jej mocą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz