Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Zajęcia z robotyki – czemu są przydatne dla dzieci

Z rozmaitymi robotami chyba każdy z nas kiedyś miał okazję się spotkać. Jeśli nawet nie bezpośrednio, to już na pewno w popularnych produkcjach filmowych, w których niejednokrotnie to maszyny właśnie grały główne role. Świat takich robotów jest fascynujący i niezwykły, a co najciekawsze, obecnie dostępny dla każdego, kto będzie na to miał chęci. Z robotami, oczywiście na swoim poziomie zaawansowania, mogą się już zapoznawać nawet paroletnie przedszkolaki. Już bowiem dla nich są dedykowane zestawy, przy pomocy jakich dzieci mogą poznać, jak się zachowuje normalny robot i jak się nim steruje.

Dla starszych dzieci są znacznie większe możliwości. Często organizowane są bowiem rozmaite warsztaty naukowe, albo w jednorazowej wersji, albo jako dłuższy cykl. Już te krótkie nawet umożliwiają zapoznanie się z najważniejszymi zasadami kierującymi funkcjonowaniem tych urządzeń, wśród których przecież będzie i mechanika, i informatyka. Zajęcia o większej ilości spotkań już bardziej szczegółowo dotykają tego zagadnienia, ale też dają dużo większą wiedzę. Łącznie z tym, że na pewnym etapie uczestnicy zaczną pisać własne programy, sterujące w zaawansowany sposób działaniem robota i czynnościami, jakie on robi. Świetnie przy takiej zabawie sprawdzają się zestawy klocków Lego, dedykowane właśnie do takich zadań.

Oprócz klocków, z których składa się całą konstrukcję, takie klocki są również wyposażone w silniki, czujniki czy sterujące układy. Przez to każdy w dowolny sposób może zrobić swojego wyjątkowego robota, a następnie mu wydawać różne komendy. Potencjał i możliwości tej zabawki są praktycznie nieograniczone, z tego też powodu sprawdza się ona świetnie w szerokim przedziale wiekowym. Współczesna robotyka rozwija się cały czas, i bez przerwy też pojawiają się w niej nowe możliwości. Dlatego też warto spróbować zainteresować swoje maluchy tego typu warsztatami, jeżeli są gdzieś organizowane. Niewykluczone że je to zainteresuje tak bardzo, że będą chciały spróbować czegoś więcej.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To powinno ci się spodobać:

Dodaj komentarz